Kučiště

POLOOSTROV PELJEŠAC
Nachází se v oblasti Makarské Riviéry, přibližně uprostřed mezi Splitem a Dubrovníkem. V nejbližším okolí poloostrova jsou známé ostrovy Hvar, Korčula, Mljet. Z vnitrozemí se zde v nedalekém městě Ploče vlévá do moře řeka Neretva. Zátoka Velika Prapratna leží ve střední části poloostrova, proti ostrovu Hvar. V okolí stojí za shlédnutí staré město Korčula s pevností a vzpomínkami na Marco Pola, pevnost Ston se starými solnými nádržemi, nebo si vyjet do 100 km vzdáleného Dubrovníka. Moře je křišťálově čisté a svěží vítr mistrál je radostí pro každého milovníka windsurfingu

KUČIŠTE – PERNA
Kučiště je malebné a příjemné místo na Pelješacké rivieře, ležící cca 5 km na západ od Orebiče. Kučište se rozkládá pod úpatím hory sv. Ilija (961 m) a je větší část dne na přímém slunci. Kučište disponuje cca 300 lůžky v soukromých apartmánech. Na východ od nejbližší vesničky Zamošče je turistické středisko Perna, kde se nachází hotelový komplex Komodor (950 lůžek v hotelu a bungalovech).

HOTEL KOMODOR** – KUĆIŠTE (PERNA)

Hotel Komodor je starší hotel pavilónového typu, nachází se cca 3 km od města Orebič v sousedství městečka Kučište, v části zvané Perna, u křišťálově čistého moře s překrásným výhledem z pláže na město a ostrov Korčula. Jedná se o starší hotel, všechny pokoje CK ZEMEK jsou renovovány – nové sociální zařízení, postele, noční stolky, koberce, závěsy. Skříně, okna a lampy zůstaly původní. Pokoje jsou dvoulůžkové a třílůžkové s pohledem do parku, jsou vybaveny ledničkou- za letních veder neocenitelné.
Hostům je k dispozici restaurace, aperitiv bar, terasa, TV místnost (možnost uložení zavazadel při příjezdu/odjezdu), malá samoobsluha a stánek s vodními rekvizitami přímo na dvoře hotelu, druhá malá samoobsluha u horní recepce kempu Perna, gril restaurace na pláži s hudebními večery v letních měsících. Hotel nemá funkční výtah.
V přízemí hlavní budovy je jídelna. Vstup do jídelny v plavkách není povolen (polstrované židle). Při první večeři v den příjezdu si vyberete stůl, číšníci Vás zapíší, stůl Vám zůstane po celý pobyt. K večeři salátový bufet bez omezení – lze volit ze 4-5 druhů zeleniny a to rajčata, okurky, krouhané zelí červené nebo bílé, kyselé okurky – chutná obdoba našich rychlokvašek“, červená řepa, papriky, listový salát, k dochucení balsamico a olivový olej.
Nápoje i jídlo není možno vynášet ven ani donášet vlastní dovnitř.
V recepci lze zakoupit přístup na internet. Doporučujeme raději využít internet na pláži v grill restauraci, kde v případě zakoupení občerstvení či nápojů na vyžádání obdržíte 24 hodinový WI-FI přístup zdarma. V recepci je také možno (mimo víkendy) měnit peníze včetně CZK.
Před hotelem se nachází cca 600 m dlouhá oblázková pláž s pozvolným vstupem, vhodná pro děti. Pláž je vzdálena cca 50-200 m od objektu, jsou tu dvě sprchy.
Ke sportovnímu vyžití slouží hřiště pro plážový volejbal kousek od sprch, vodní sporty a další. Vynikající podmínky pro windsurfing a potápění, v blízkosti škola windsurfingu. Uložení vlastního surfu si domlouváte individuálně vedle v kempu Perna, přímo v hotelu to není možné.
U horní recepce před obchodem zastavuje linkový autobus do Orebiče k trajektišti nebo na opačnou stranu do Viganje a Lovište v zadní části poloostrova Pelješac. Určitě si nenechte ujít návštěvu historické Korčuly, lodě odplouvají z Orebiče nebo přímo z hotelového mola – možno cestovat individuálně i organizovaně. Informace o výletech (nejen Korčula, ale i dále do Dubrovníku, Medzugorje atd.) získáte u našeho delegáta, který zde vykonává delegátské schůzky.

HOTEL KOMODOR – KUČIŠTE – PERNA (POLOOSTROV PELJEŠAC)
Termín 27.5.-10.6. 10.6.-1.7. 1.7.-15.7. 15.7.-19.8.
2.9.-30.9. 26.8.-2.9. 19.8.-26.8.
dospělá osoba v 1/2 nebo 1/3 pokoji s lednicí 3850 4500 4700 4960
první dítě do 12 let – řádné lůžko (3. lůžko) se 2 dosp. os. ZDARMA ZDARMA ZDARMA ZDARMA
druhé dítě do 12 let bez lůžka se 2 dosp. os. a dítětem 1920 2250 2350 2480
dosp. osoba v 1/1 pokoji   Y 7700 8800 9000 9200
BALÍČEK VČETNĚ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY
dospělá osoba v 1/2 nebo 1/3 pokoji s lednicí 6350 7000 7300 7560
první dítě do 12 let – řádné lůžko (3. lůžko) se 2 dosp. os. 2500 2500 2600 2600
druhé dítě do 12 let bez lůžka se 2 dosp. os. a dítětem 4420 4750 4950 5080

 

V CENĚ JE ZAHRNUTO: 7x ubytování, 7x polopenze – snídaně menší švédský stůl, večeře výběr ze 3 menu+salat bufet+desert, úklid pokoje, výměna ručníků 1x týdně, závěrečný úklid, parkovné, povinný jednorázový přihlašovací poplatek – 3 EUR/osoba
V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO: doprava, cestovní pojištění, cena rovněž neobsahuje nápoje k večeři, pobytová taxa – POVINNÝ PŘÍPLATEK (platí se v CK/u prodejce)
V CENĚ BALÍČKU JE ZAHRNUTO: 7x ubytování, 7x polopenze – snídaně menší švédský stůl, večeře výběr ze 3 menu+salat bufet+desert, doprava, úklid pokoje, výměna ručníků 1x týdně, závěrečný úklid, povinný jednorázový přihlašovací poplatek – 3 EUR/osoba
V CENĚ BALÍČKU NENÍ ZAHRNUTO: cestovní pojištění, cena rovněž neobsahuje nápoje k večeři, pobytová taxa – POVINNÝ PŘÍPLATEK (platí se v CK/u prodejce)
Y – cena při obsazení 1/2 pokoje pouze jednou osobu (single use) – na vyžádání, jedná se o pokoj bez lednice

 

 

Comments are closed.