Itálie

Bibione se nachází na pobřeží Jaderského moře 80 km severně od Benátek (Venezia) při ústí řeky Tagliamento.Patří mezi nejmladší a nejmodernější letoviska v této oblasti. Svými rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi. Bibione je místo, kde jsou jak rušné třídy s množstvím obchodů tak tiché a klidné uličky v zeleni. Nabízí velké sportovní vyžití (tenis, minigolf, jízdy na koních, půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky, paragliding). Je ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí. V blízkém Lignanu je Aquasplash – vodní park, ZOO a golfové hřiště. Nejnavštěvovanějšími místy v okolí Bibione jsou Venezia (Benátky), Trieste, Aquilea, Padova, Verona, Palmanova, projížďka lodí po lagunách.

CAORLE patří mezi nejoblíbenější a velmi navštěvované, patří také k nejhezčím, protože není jen letoviskem, ale také městečkem s historií.Hodí se především pro rodinnou dovolenou s dětmi. Nachází se asi 50 km na sever od Benátek. Jeho poloha na severu Itálie je výhodná pro spojení z Česka, leží cca 20 km od dálnice. I zde naleznete široké písečné pláže (15 km dlouhé) a klidné moře s pozvolně sestupujícím dnem.
Letovisko Caorle se skládá ze tří částí. Samotné Caorle je městečko se zachovaným historickým centrem, kde můžete nalézt pěkné uličky a staré domy a navíc přístav pro turisty. Ulice ve starém městě prý bývaly dříve vodními kanály, takže si zde můžete představit malé Benátky. Navíc se zde nachází také akvapark. Druhá část je Porto Santa Margherita, od staré části oddělené jen ústím řeky Livenza, jedná se o klasické moderní letovisko orientované směrem k dlouhé široké pláži. Zde turista najde všechny služby, které může jen chtít ve vybaveném letovisku. Třetí část je Caorle Altanea, nejnovější část, kde jsou k dispozici především individuální vilky (často s bazénem)

LIDO ADRIANO představuje velmi rušné letovisko plné života, pohybu a příjemného ruchu. Najdete zde ale i velmi klidná místa, která nabízí odpočinek a možnost zapomenutí starostí všedních dnů.Zde se nachází velké množství obchodů, butiků, supermarketů a také samozřejmě restaurací, barů a kaváren všeho druhu. Mladší návštěvníci zde ocení široký výběr diskoték, za kterými lze také jezdit pomocí disko-autobusů do jiných blízkých letovisek.
Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, naprosto ideální pro malé děti. Nedaleko se nalézá aquapark Mirabilandia.
Pro zpříjemnění volných chvil se nabízí výlety lodí po moři či projížďky vláčkem ve městě. Každý den se zde koná nějaká akce pro pobavení návštěvníků.

SILVI MARINA lázeňské městečko vzniklo z malé rybářské vesničky, která na počátku minulého století představovala jedinou formu obživy místního obyvatelstva.
Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálové čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývaná „perlou adriatického pobřeží“, a stala se jedním z nejnavštěvovanějších letovisek abruzzského regionu.Již na počátku 20.let minulého století představovala významné lázeňské městečko, které bylo schopno uspokojit potřeby movité klientely. Postupem času zde přibývalo stále více hotelů a apartmánových domů. Původně neupravené pláže rozkvetly barevnými slunečníky a lehátky s veškerým plážovým servisem. Přímořská cesta se proměnila v dlouhou promenádu lemovanou z jedné strany obchůdky, restauracemi, zábavními podniky pro děti i dospělé a z druhé bohatou jižní vegetací – palmami, barevnými oleandry, piniemi, které poskytují stín v horkých letních dnech.Dnešní podoba Silvi je charakteristická velkým množstvím apartmánových domů, hotelů, udržovanými plážemi, piniovým hájem a čistým azurově modrým mořem (Modrá vlajka v roce 2009). V Silvi na nás dýchá klid i temperament Italů, pohostinnost, kterou turistům poskytují vždy s úsměvem

Comments are closed.