Španělsko

Costa Brava je jednou z nejoblíbenějších oblastí pro trávení dovolené. Návštěvníky přitahuje členitým pobřežím porostlým piniovými háji a subtropickou vegetací, skalisky podajícími v některých místech přímo do moře nebo tvořícími krásnou kulisu střediskům s písečnými plážemi. Kromě moře a pláží Costa Brava nabízí návštěvníkům kvalitní ubytovací služby a mnoho dalších zajímavostí a druhů zábavy mezi něž patří historie, umění, příroda, dobré jídlo, pití, sport a vodní parky.

Blanes je oblíbeným střediskem, jehož dominantu tvoří zřícenina hradu Sant Juan nabízející z výšky 165 metrů jedinečný pohled na město a jeho okolí. Nedaleko této památky najdete botanickou zahradu, která se pyšní celou řadou tropických a subtropických rostlin. Uprostřed pláže s hrubým pískem a pozvolným vstupem do moře se nachází skalní výběžek Sa Palomera, který rozděluje město na novější a starší část, kde se dodnes zachovalo historické jádro s gotickou kašnou a kostelíkem ze 14. století. Podél moře vede čtyřkilometrová palmová promenáda lemovaná hotely a apartmány. Zajímavá je rovněž návštěva přístavu, kde se konají každý všední den aukce ryb.

Lloret de Mar je jedním z největších a nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Po dnech slunění na pláži je možné trávit večery procházkami po palmové promenádě či návštěvou některé z diskoték, restaurací či barů. Milovníci vodních hrátek si určitě přijdou na své v místním aqvaparku Water World.

Costa del Maresme (mořské pobřeží) navazuje na Costa Brava směrem k Barceloně. Zdejší turistická střediska jsou vyhlášená krásnými dlouhými plážemi a výborným servisem pro návštěvníky. Najdete tu spoustu turistických atrakcí i historických památek. Jako tradiční cíl výletů se samozřejmě nabízí i Barcelona vzdálená od středisek na Costa del Maresme jen 30 až 70 kilometrů.

Comments are closed.